Ile kosztuje utrzymanie auta firmowego?

Otworzyłeś własną firmę. Wszystko idzie zgodnie z planem. Biznes się rozwija, a Ty zaczynasz myśleć o zakupie samochodu firmowego. Nic trudnego! Ale czy na pewno to właściwa decyzja? Nim zostanie podjęta, warto zastanowić się nad tym, ile realnie będzie kosztowało utrzymanie auta firmowego. I choć wielu osobom może wydawać się, że taka analiza nie ma sensu, to warto jednak zgłębić temat.

 

 

Samochód w firmie to spore udogodnienie. Coraz częściej też konieczność. Wielu przedsiębiorców korzysta z własnego samochodu, inni decydują się na zakup auta firmowego. Zanim to jednak nastąpi, warto sprawdzić, co składa się na koszt utrzymania pojazdu. Jego zakup to dopiero początek. Początek kosztów obciążających firmowy budżet.

 

Koszty. Coraz więcej kosztów…

Poza zakupem, koszty pojazdu to między innymi jego ubezpieczanie, eksploatacja, koszty związane z serwisowaniem i naprawami. Sezonowa wymiana opon i ich zakup to kolejne wydatki, z którymi należy się liczyć. To nadal nie koniec. Należy bowiem zastanowić się jak intensywnie samochód ma być użytkowany. Koszty wzrosną, gdy pojazd będzie eksploatowany na przykład przez handlowców, którzy spędzają za kierownicą kilka czy nawet kilkanaście godzin każdego dnia. Do tego doliczyć trzeba koszt przejechania 1 km i przeanalizować średnie koszty miesięczne. Te z kolei związane z planowanym przebiegiem auta i okresem jego użytkowania. 

 

Wynajmij auto na firmę w wynajmie długoterminowym

WYNAJMIJ AUTO

 

Za gotówkę? Niekoniecznie…

Myślisz o zakupie używanego auta do firmy? Niekoniecznie będzie to trafionym, a przede wszystkim korzystnym dla przedsiębiorcy pomysłem. Doliczyć należy koszt ewentualnych napraw, które prędzej czy później staną się koniecznością. Nie bez znaczenia są też kwestie podatkowe oraz spadek wartości pojazdu. 

 

Sposób na samochód w firmie

Rozwiązaniem w tej sytuacji może okazać się wynajem długoterminowy, który pozwoli na uniknięcie ukrytych kosztów. Przedsiębiorca zobowiązany jest wyłącznie do płacenia comiesięcznej raty. Pozostałe koszty, jak ubezpieczenie, naprawy czy wymiana opon, pozostają po stronie firmy świadczącej usługę wynajmu.
 
Wynajem długoterminowy, na przykład na Śląsku, niesie za sobą wiele korzyści. A jedną z nich jest niewątpliwie posiadanie pojazdu dopasowanego do indywidualnych potrzeb i preferencji.

 

Autor: