Korki bez stresu

Uważa się, że samochód to najlepszy środek transportu. Można w każdym momencie udać niemal w każde miejsce. To powód, dla którego warto zdecydować się na wynajem aut krótkoterminowy, np. w okolicach lotniska Pyrzowice. Zdecydowanie wygodnie, ale czy zawsze szybko? Są dni, kiedy o szybkim powrocie do domu można zapomnieć. Powód? Korki. Poruszanie się po drodze z prędkością 10-20 km/h może być frustrujące. 

 

 

Problem korków szczególnie zauważalny jest w większych miastach, gdzie ich ominięcie zwłaszcza w godzinach porannych czy popołudniowych graniczy z cudem. Ciekawostką może być fakt, że zakorkowanie polskich miast uznawane jest za jedno najwyższych w Europie, co nie brzmi pocieszająco. Stanie w korkach bywa stresujące, zwłaszcza, gdy się spieszymy. Jak sobie z tym poradzić?

 

Coraz wolniej…

Korki na drodze bywają irytujące. Ich przyczyna jest oczywista - zbyt duże natężenie ruchu, które prowadzi do zatorów. My sami również możemy się przyczynić do ich powstawia – najczęściej nieświadomie. W jaki sposób? Gdy ruch jest wzmożony i jednocześnie płynny, często decydujemy się na zmianę pasów. Taki manewr zmusza do przyhamowania kierowcę, przed którego wjeżdżamy. Kolejni kierowcy również naciskają na hamulec, w konsekwencji ruch spowalnia. 

 

Wynajmij auto z aktywnym tempomatem

WYNAJMIJ AUTO

 

Kultura jazdy

O przyczynach powstawania korków można mówić wiele - od spowalniania innych kierowców, aż do stłuczek czy kolizji drogowych. A czy korki bez stresu są możliwe? Okazuje się, że tak. Wiele jednak zależy od kultury jazdy. Postaw na spokojną jazdę, co w przeciwieństwie do nerwowej jazdy sprzyja upłynnieniu ruchu. Niecierpliwy kierowca wykonujący gwałtowne manewry może szybko doprowadzić do stłuczki, czego efektem będą jeszcze większe zatory. 

 

Pamiętaj o kilku zasadach

Wynajmujesz samochód w Katowicach i w tak zwanych godzinach szczytu chcesz bezpiecznie dostać się na drugi koniec miasta? Pamiętaj o kilku zasadach. Podczas jazdy w korku zachowaj bezpieczną odległość – ok. 1,5 metra – co uchroni Cię w sytuacji, gdy kierowca przed Tobą gwałtownie zahamuje. Zasada druga – przewidywanie: nie wjeżdżaj na skrzyżowanie, jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby je opuścić. Kolejna zasada – jazda na suwak, która utrzymuje płynność i pozwala na uniknięcie niepotrzebnego zatrzymywania się.

 

Autor: