Co robić po kolizji?

Często zdarza się, że w stresującej sytuacji nie wiemy jak postąpić. Taką stresującą sytuacją jest stłuczka, która może przydarzyć się każdemu. I nie ma tutaj żadnego znaczenia, jak dobrym i doświadczonym jesteś kierowcą, ponieważ nie zawsze to my musimy być sprawcą takiego zdarzenia drogowego. Może doprowadzić do tego nieostrożność czy brawurowa jazda innego kierowcy. Dlatego warto wiedzieć, jak postąpić w takiej sytuacji. 

 

 

Prowadzając pojazd, bez względu czy własny czy korzystając z usługi wynajmu samochodów, za kierownicą powinniśmy się czuć pewnie. Ta pewność siebie nierzadko przekłada się na myślenie, że kolizje drogowe właśnie nam z pewnością nigdy się nie przytrafią. I oby tak właśnie było. Mimo wszystko jednak dobrze wiedzieć, co robić po kolizji.

 

Stało się. I co teraz?

Jeśli dojdzie do kolizji, a sytuacja jest bezsporna, najlepszym rozwiązaniem będzie usunięcie pojazdu z drogi, co wiele ułatwi pozostałym kierowcom. Wcześniej, w ramach działań profilaktycznych, warto zrobić zdjęcia. Inne ważne czynności to włącznie świateł awaryjnych, ustawienie w odpowiedniej odległości trójkąta ostrzegawczego. Kiedy auta są już bezpiecznie ustawione, czas na sporządzenie oświadczenia, na którym muszą znaleźć się dane osobowe drugiego kierowcy, dane pojazdu, numer polisy i nazwa firmy ubezpieczeniowej. Konieczny jest podpis sprawcy!

 

Wynajmij błyskawicznie auto z OC sprawcy

WYNAJEM Z OC SPRAWY

 

Sytuacja staje się trudniejsza…

Gdy sprawca przyznaje się do spowodowania kolizji, sprawę można szybko zakończyć. Niestety nie zawsze tak jest. Wtedy rozwiązaniem jest wezwanie policji. Tym samym uniknąć można jeszcze większych stresów, których i tak dostarcza samo zdarzenie drogowe. A kiedy wezwanie policji jest koniecznością? Gdy dojdzie do wypadku, czyli gdy są osoby poszkodowane. Pamiętajmy, że wezwanie policji oznacza mandat dla jednego z kierowców. 

 

Kolizja autem z wypożyczalni 

Do kolizji może dojść, korzystając z wynajmu krótkoterminowego czy też wynajmu długoterminowego, np. na terenie Śląska. Jak wtedy postępować? Wezwać policję i poinformować ubezpieczyciela. Koniecznie należy skontaktować się z odziałem wypożyczalni, którego pracownicy udzielą wszelkich niezbędnych informacji. Warto również wiedzieć, że poszkodowany może liczyć na zastępcze auto z OC sprawcy, co jest dużym ułatwieniem dla każdego kierowcy.

 

Autor: