Kiedy najlepiej wynająć samochód?

Najlepszym czasem na wypożyczenie samochodu jest… Teraz. W celu zaoszczędzenia pieniędzy, im wcześniej dokona się rezerwacji, tym lepiej.

Stawki wynajmu samochodów są dynamiczne co oznacza, że zmieniają się w zależności od popytu. Nawet jeśli Twoja podróż jest ustalona dopiero za miesiąc, nadal zachęcamy do rezerwacji on-line tak wcześnie, jak to tylko możliwe.

 

Co wziąć pod uwagę wynajmując samochód?

Sezonowość

Jeśli wynajmujesz samochód na wyjazd wakacyjny, na świąteczną podróż lub w innym okresie o wysokim popycie wynajmu samochodów, musisz myśleć dwa kroki do przodu. Sezon, w którym dużo ludzi podróżuje oznacza większą popularność wypożyczalni samochodów, z kolei zwiększona popularność prowadzi do wyższych cen.

Rezerwacja z wielomiesięcznym wyprzedzeniem nie tylko pozwoli zaoszczędzić pieniądze, ale także zagwarantuje, że wybrany przez Ciebie model samochodu będzie nadal dostępny.

 

Rozmiar miasta, a podróż z lotniska

Tak, wielkość miasta, w którym odbierasz wypożyczony samochód ma znaczenie! Małe miasta mogą mieć ograniczoną liczbę dostępnych samochodów w swojej flocie, które szybko zostają rezerwowane.

Z drugiej strony duże miasta to o wiele większy popyt mimo bardziej rozbudowanych ofert wypożyczalni. W przypadku podróży z lotniska, na przykład Pyrzowic sprawdź te małe miasta (Mysłowice, Świętochłowice) i te duże (Dąbrowa Górnicza, Katowice), które są kompatybilne do Twojej trasy. Następnie porównaj usługi i zarezerwuj jak najszybciej.

 

Śląskie i małopolskie? Wynajmij w JUKOM

WYNAJEM ON-LINE

 

Model samochodu, którego szukasz

Chcesz wypożyczyć standardowy samochód miejski? Z tym nie powinieneś mieć problemu. A co w przypadku samochodów klasy premium? Cóż, samochody luksusowe są mniej spotykane i nieco droższe, rezerwacja takiego modelu z wielotygodniowym, a nawet miesięcznym wyprzedzeniem jest bardzo ważna.

 

 

5 wskazówek, jak zaoszczędzić pieniądze przy następnym wynajmie samochodu

1. Zarezerwuj jak najwcześniej

Najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić, aby nieco zaoszczędzić na wynajmie samochodu, jest dokonanie rezerwacji tak wcześnie, jak to tylko możliwe. W ten sposób zapewniasz sobie nie tylko wybrany model samochodu i wypożyczalnię, ale także niższą cenę.

 

2. Miej na uwadze popularne sezony

Planowanie wakacji lub podróży służbowej często pozwala na elastyczne podejście do daty wyjazdu. W takim przypadku radzimy zarezerwować wcześniej, aby uniknąć niepotrzebnych nerwów w trakcie popularnego dla wypożyczalni okresu. Wakacje, ferie i święta to tylko kilka przykładów, na które warto zwrócić uwagę organizując podróż.

 

3. Wynajmij samochód on-line, a nie na lotnisku

Samochód można wynająć także bezpośrednio na lotnisku, ale czy to bardziej opłacalne? Wypożyczenie pojazdu przy kasie na lotnisku to wygodna opcja, jednakże rezerwacja on-line z odbiorem samochodu na lotnisku może zaoszczędzić sporo pieniędzy.

 

4. Pamiętaj o szukaniu okazji

Wypożyczalnie samochodów często oferują zniżki. Może Twoja ulubiona wypożyczalnia przygotowała właśnie rabat dla stałego Klienta? Warto się nieco rozejrzeć, zwłaszcza jeśli nie szukasz szczególnego modelu auta, a standardowego samochodu miejskiego bez wygórowanych wymagań.

 

5. Sprawdzaj okolice

Skorzystaj z usług wypożyczalni, która będzie miała atrakcyjne ceny i dogodne dla Ciebie modele samochodów. W tym celu warto rozejrzeć się za odpowiednią ofertą nie tylko w Twojej lokalizacji, ale także w jej okolicach. 

 

Wynajmij samochód na terenie Śląska i Małopolski i ciesz się najnowszą technologią w atrakcyjnych cenach. Płynna jazda, czujniki parkowania, kamery cofania, a nawet kamery weryfikujące czy kierowca patrzy na drogę – właśnie to znajdziesz w ciągle powiększającej się flocie Jukom. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i najbliższych.

Autor: