Koszty wynajmowanego samochodu

Wypożyczając samochód, łatwo się pogubić w ofertach. Wątpliwości związane z kwotą wynajmu nie są niczym złym. Czytaj dalej, by dowiedzieć się jakie czynniki są zależne od ceny wynajmu.

Wynajem samochodu jest tańszy od kupna. Wystarczy zarezerwować, wypożyczyć i opłacać bieżące potrzeby pojazdu, jak wyeksploatowane paliwo, raty czy winiety. Resztą wydatków zajmuje się wypożyczalnia.

Należy pamiętać, że nie ma odgórnego cennika, do którego stosują się wszystkie firmy zajmujące się wynajmem. Koszt wynajmu samochodu zależy od wielu czynników, takich jak data odbioru, model pojazdu, rodzaj wypożyczalni i wiele innych.

 

Co wpływa na koszt wynajmu samochodu?

Daty odbioru i zwrotu samochodu

Wszystko zaczyna się od Twojej rezerwacji! Stawki wynajmu samochodów są dynamiczne ze względu na wysoką podaż w niektórych sezonach w roku, zwłaszcza tych letnich. Krótko mówiąc, im wcześniej dokonasz rezerwacji, tym lepiej.

Przeczytaj także: Kiedy najlepiej wynająć samochód?

 

Miejsce odbioru i zwrotu samochodu

Odebranie kluczyków do samochodu pod domem, czy bezpośrednio na lotnisku to bardzo wygodna, aczkolwiek dodatkowo płatna opcja. Ponadto jeśli planujesz wynajem w jedną stronę, wypożyczalnia zwykle pobierze wtedy ekstra opłatę za zwrot samochodu do pierwotnej lokalizacji. 

 

Ile kilometrów pokonasz

Przebieg gra ważną rolę w wynajmie. Ograniczona i nieograniczona dostępność kilometrów różni się od wypożyczalni i kategorii samochodu. Przemyśl, jakie trasy masz zamiar przemierzać wypożyczonym samochodem i wybierz najkorzystniejszą opcję.

Czy wiesz, że... Wypożyczalnia JUKOM na życzenie klienta zwiększa limit kilometrów, dopasowując go do indywidualnych potrzeb?

 

Wynajmij na 3 lata, zyskaj 1 miesiąc gratis

WYNAJEM W 5 MINUT

 

Marka i model pojazdu

Im nowszy i bardziej luksusowy model samochodu, tym więcej jest wart. Upewnij się, że wybierasz samochód, który jak najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli jednak chcesz doświadczyć nowych wrażeń z jazdy, możesz chwycić szansę i wynająć samochód, którego w innym przypadku nie miałbyś okazji prowadzić!

 

Dodatkowe ubezpieczenie

Jeśli chcesz, możesz dodać do rezerwacji dodatkowe ubezpieczenie. W większości przypadków dostępna jest opcja dokupienia pakietów, takich jak OC za dodatkową stawkę dzienną.

 

Dodatkowe akcesoria

Wypożyczalnie mają do zaoferowania także dodatki, które uczynią drogę przyjemniejszą i łatwiejszą. Najpopularniejszym z nich są foteliki dziecięce oraz nadajniki GPS.

 

Wynajmij samochód na terenie Śląska i Małopolski i ciesz się najnowszą technologią w atrakcyjnych cenach. Płynna jazda, czujniki parkowania, kamery cofania, a nawet kamery weryfikujące czy kierowca patrzy na drogę – właśnie to znajdziesz w ciągle powiększającej się flocie Jukom. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i najbliższych.

Autor: