Wynajem z OC sprawcy

Wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do nieprzewidzianego zdarzenia drogowego. Wszystko dzieje się bardzo szybko, niestety późniejsze dochodzenie swoich praw większości kojarzy się z długą i żmudną papierologią. W takiej sytuacji poszkodowani - poza naprawą - mogą liczyć na wynajem samochodu zastępczego z OC sprawcy.

 

 

Trudno sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez auta. Dla wielu osób to jedna z głównych potrzeb życiowych i podstawowe narzędzie pracy, bez którego jej wykonywanie może stanąć pod znakiem zapytania. Do tego dochodzi odwożenie dzieci do szkół czy przedszkoli, codzienne zakupy, spotkania z rodziną, znajomymi. Na szczęście (w nieszczęściu) poszkodowanym z pomocą przychodzi wynajem samochodu z OC sprawcy, z którego można korzystać podczas procesu naprawy uszkodzonego w wyniku zdarzenia auta.

 

Korzyści

Zaletą wynajmu samochodu z OC sprawcy jest przede wszystkim komfort. Sama przewaga posiadania auta tymczasowego nad jego brakiem jest oczywista, jednak wspomniana wygoda dotyczy również bezgotówkowej formy rozliczenia między zakładem ubezpieczeniowym sprawcy a firmą wynajmującą. Co ważne, poszkodowany nie może skorzystać z rekompensaty pieniężnej za brak możliwości użytkowania swojego pojazdu, jeśli nie wynajmie innego w zastępstwie, dlatego tym bardziej warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem.

 

Miałeś zdarzenie drogowe i potrzebujesz samochód?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Wybór samochodu

Informację o zapotrzebowaniu na auto zastępcze należy przekazać w tym samym czasie, w którym jest zgłaszana szkoda z OC. Jeśli samochód był wykorzystywany codziennie i jego właściciel nie posiada alternatywy w postaci drugiego, który jest w stanie go zastąpić, nie powinno być problemu z opłaceniem kosztów wynajmu. Wybierając konkretny model, warto wziąć pod uwagę pojazdy tej samej klasy. Decydując się na bardziej wartościowy, należy liczyć się z tym, że ubezpieczyciel może odmówić pokrycia pełnej kwoty wynajmu.

 

Okres użytkowania

Jeśli w wyniku zdarzenia poszkodowany poniósł szkodę częściową i samochód zostanie zwrócony po naprawie, przysługuje mu wynajem auta przez cały jej okres. Jeśli jednak wypadek był na tyle poważny, że doszło do orzeczenia szkody całkowitej, można wnioskować o wypożyczenie auta na czas niezbędny do nabycia nowego. Niezależnie od sytuacji, wszelkie koszty związane z eksploatacją samochodu zastępczego (paliwo, olej itp.) leżą po stronie użytkownika.

 

Autor: