Wynajem, leasing czy kupno?

Świat się zmienia i chyba jeszcze nigdy nie było to tak dosłowne, jak teraz. Wraz z nim zmieniamy się my, konsumenci. To, co jeszcze kilka lat temu było nie do pomyślenia, dzisiaj jest oczywistością. Młode pokolenie już nie gromadzi wszystkiego na gorsze czasy. Nie zna gorszych czasów. Przeżywa, wykorzystując z bieżącej chwili wszystko, co najlepsze. Żyje tu i teraz. Tak też chce korzystać z samochodu.
 

 

Właśnie dlatego do posiadania auta podchodzi się coraz elastyczniej. Wszystko zależy od potrzeb, a te ciągle rosną. Nie można mieć auta od wszystkiego, ale można mieć kilka, które te wszystkie potrzeby spełnią. Doskonale sprawdza się tu krótkoterminowy i długoterminowy wynajem samochodów. Komfort i wolność wynikająca z braku przywiązania do konkretnego modelu coraz częściej wygrywają z tradycyjnym modelem użytkowania. Powstają alternatywne rozwiązania, cieszące się systematycznie rosnącym zainteresowaniem.

 

Kupno czy leasing?

Jeszcze kilka lat temu był to podstawowy dylemat. Z jednej strony zakup wiąże się z wysokim jednorazowym wydatkiem, który nierzadko wymaga zaciągnięcia kredytu. Z drugiej – w przypadku leasingu po wprowadzeniu obowiązku zliczania do kosztów uzyskania przychodów jedynie części raty, jeśli jego wartość przekracza 150 tys. zł wielu przedsiębiorców stanęło przed decyzją, co będzie dla nich korzystniejsze. Aby podjąć najrozsądniejszą decyzję, należy przekalkulować opłacalność każdego scenariusza. Warto też wziąć pod uwagę inne możliwości, które zyskują coraz szersze grono odbiorców.

 

Postaw na wynajem!

WYNAJMIJ AUTO

 

Wynajem

Rosnące potrzeby przedsiębiorców i szybko zmieniająca się rzeczywistość biznesowa sprawiły, że rynek zwrócił uwagę na możliwość krótko- lub długoterminowego wynajmowania samochodów. Ten pierwszy zazwyczaj podyktowany jest potrzebą kilkudniowej podróży, awarii innego środka transportu czy przeprowadzki. Sprawdza się, gdy wynajmujący incydentalnie wymaga posiadania auta. Długoterminowy to z kolei rozsądna alternatywa dla zakupu samochodu za gotówkę czy leasingu. Wszelkie szczegóły związane z administracją i utrzymaniem pozostają wtedy po stronie wypożyczalni, a odbiorca pokrywa jedynie koszt utraty wartości. 

 

Co wybrać?

Obecnie na polskim rynku obserwuje się to, co na Zachodzie jest traktowane jako norma. Kierowcy coraz częściej decydują się na wynajem długoterminowy, który w niektórych krajach europejskich stanowi nawet 80% wszystkich pojazdów służbowych. To naturalny krok w stronę optymalizacji mobilności. Myśląc o wypożyczalni na Śląsku, w takich miastach, jak chociażby Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec czy Będzin, warto zapoznać się z naszą ofertą. Chętnie doradzimy i podpowiemy, na co zwrócić uwagę.

 

Autor: