Nowe pokolenie chce używać, nie posiadać

Potrzeby współczesnego pokolenia coraz bardziej różnią się od tych, jakie mieli nasi rodzice czy dziadkowie. Łatwo można je dostrzec – nowe pokolenie woli używać, a nie posiadać. Trend ten jest też zauważalny w dziedzinie motoryzacji. Zamiast mieć własny samochód, młodzi często chcą po prostu go używać.

 

 

Bycie właścicielem auta często przestaje mieć większe znaczenie. Przyczyniają się do tego możliwości, jakie wysuwane są przed współczesnymi pokoleniami. Na przykład wynajem krótkoterminowy czy też wynajem długoterminowy, wszystko dostosowane do indywidualnych potrzeb. Takie rozwiązanie jest dla młodego pokolenia korzystne przede wszystkim z finansowego punktu widzenia - mniej obciąża budżet domowy. A to oznacza kuszącą alternatywę…

 

Posiadanie? Już nie takie ważne

Wynajem zamiast zakupu wiąże się ze zmianą sposobu myślenia na temat wartości posiadania. I choć znajdzie się wielu przeciwników dla pierwszej z wymienionych opcji, to jednak badania potwierdzają, że współczesne pokolenia coraz częściej przyznają, że dla nich bardziej opłacalne jest korzystanie z dóbr niż posiadanie ich na własność. W tym miejscu do głosu dochodzi ekonomia dostępu, która oznacza, że płacimy tylko za czasowy dostęp do danego dobra. Warto dodać, że trend „access economy” coraz mocniej wpisuje się we współczesny biznes na całym świecie.

 

Wynajmij małe, zwinne i ekonomiczne auto w Jukom

WYNAJMIJ AUTO

 

Zgodnie z potrzebami

Wynajem, czyli usługa dostępna również dla klientów indywidualnych, świetne wpisuje się w potrzeby nowego pokolenia. Wzięcie kredytu oznacza bowiem zobowiązanie finansowe na kilka lat. To jednak nie koniec. Posiadanie własnego samochodu generuje kolejne koszty związane z jego eksploatowaniem. To właśnie w tym miejscu młodzi coraz częściej zastanawiają się, co dla nich będzie korzystniejszym rozwiązaniem. I biorąc pod uwagę liczne opłaty związane z własnością, są skłonni z niej po prostu zrezygnować.

 

Nie takie trudne decyzje

Brak przywiązania, brak potrzeby posiadania czy odciążenie domowego budżetu to tylko niektóre z powodów, dla których nowe pokolenie woli używać niż posiadać. Możliwości proponowane przez wypożyczalnie samochodów, na przykład na Śląsku, w połączeniu z atrakcyjnymi ofertami sprawiają, że podjęcie decyzji o wynajmie i rezygnacji z zakupu, staje się znacznie łatwiejsze.

 

Autor: