Czy napęd na cztery koła jest niezbędny?

Samochód z napędem na cztery koła zyskują coraz większą popularność. Często są uznawane za bezpieczniejsze. Doskonale radzą sobie ze śliską nawierzchnią, mokrymi drogami i stromymi podjazdami. Ale czy napęd na cztery koła faktycznie jest niezbędny?

 

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Dlatego wybierając auto zwracamy uwagę na wiele kwestii, jedną z nich jest między innymi przyczepność. A jeśli o tym mowa, to na myśl przychodzi napęd na cztery koła, który oferuje coraz więcej znanych marek. Popularne 4x4 z pewnością jest bezpieczniejsze względem samochodu tylnonapędowego. Bez trudu radzi sobie na drogach zaśnieżonych, szutrowych czy na żwirze. Hamowanie, przyspieszanie, gwałtowne ruszanie z miejsca – wszystko to i znacznie więcej poddajemy analizie. Jednak czy codziennym użytkowaniu napęd na cztery koła jest konieczny? 

 

Nie dla każdego

Przede wszystkim warto się zastanowić nad tym, czy napęd na cztery koła zawsze jest bezpieczny i czy decydując się na taki zakup, zminimalizujemy ewentualne ryzyka i faktycznie podniesiemy poziom bezpieczeństwa? O ile podczas przyspieszania tak, o tyle podczas hamowania może mieć wpływ… negatywy. Dlatego właśnie specjaliści od bezpiecznej jazdy podkreślają, że napęd na cztery koła to rozwiązanie dla świadomych użytkowników. Czyli takich, którzy wiedzą, kiedy 4x4 pomaga, a kiedy nie. Brak tej wiedzy może być tragiczny w skutkach.

 

Dobierz samochód do swoich potrzeb

WYNAJMIJ AUTO

 

Nowoczesna motoryzacja

Rozwój technologiczny jest mocno zauważalny w motoryzacji. Auta wyposażone są w liczne systemy, przez co napęd na cztery koła nie odgrywa już tak dużej roli. W efekcie pewne samochody to też te, które tego rozwiązania nie posiadają. W zamian za to oferują systemy wspomagające jazdę w bardzo skuteczny sposób.

 

Jest rozwiązanie

Nowoczesne systemy znacząco podnoszą poziom bezpieczeństwa, dzięki czemu mamy pewność, że w nasze ręce trafiają pewne samochody. Codzienne użytkowane nie zawsze wymusza na nas konieczność posiadania auta z napędem na cztery koła. Co jednak w sytuacji, kiedy od czasu do czasu planujemy wycieczkę w górzyste tereny? Jest na to rozwiązanie – wypożyczalnia. Wynajem krótkoterminowy jest coraz bardziej popularny, spełniając kompleksowo oczekiwania swoich klientów. Do ich dyspozycji są rożne modele i każdy na pewno znajdzie odpowiedni samochód. Również z napędem na cztery koła.

 

Autor: